Al de informatie op deze site is beschermd door het auteursrecht.
Overname of verspreiding zonder voorafgaandelijke schriftelijke toestemming is NIET toegestaan.
Zie onze copyright pagina voor meer informatie.
Aan de onduidelijkheid en de verwarring rondom het Nederlandse deel van de World Farewell Tour van Nana Mouskouri lijkt nu toch eindelijk een einde gekomen.
Eerst waren er berichten over optredens in november 2005 , door ons al begin juni als loos alarm gekenmerkt.
In juli 2005 begonnen er dan weer geruchten te circuleren dat er begin maart 2006 niet minder dan zeven optredens zouden zijn in Nederland. Dit bleek voorbarig te zijn, want voor geen enkele van deze concerten waren de besprekingen al gefinaliseerd. Wat meer is: het leek er even op dat de diva pas in het najaar van 2006 naar Nederland zou komen.
Begin september 2005 werden de geruchten, dat het toch maart 2006 zou worden, alsmaar hardnekkiger en uiteindelijk hebben we daar ook bevestiging van gekregen. Het lijstje hieronder is nu officieel. In sommige theaters die hieronder worden vermeld kunt u eveneens inschrijven voor een aangepast themadiner.
En uiteindelijk is er dan toch een optreden in België bijgekomen, zij het slechts één enkel, namelijk in Antwerpen. Volgens officiële bronnen is dit wel degelijk het enige concert in België (12.12.2005)
Kaartjes kosten: € 42,90 / 47,90 en 52,90. In principe is de zaal volzet (situatie op 11.02.2006), u kan desgewenst bellen voor vermelding op een wachtlijst.
Reserveren via http://www.teleticketservice.com (let op: wie uit veiligheidsoverwegingen cookies uitgeschakeld heeft krijgt een foutmelding als zou er een time-out opgetreden zijn). Kies het evenement "Nana Mouskouri" in de"selectiemogelijkheden" rechtsboven.
De Koningin Elisabethzaal ligt pal naast het Centraal Station en is dus uitstekend bereikbaar met het openbaar vervoer.
Een zaalplan en een wegbeschrijving (die rekening houdt met de werken in Antwerpen) is te vinden op de site van de "Flanders Congress and Concert Centre", de zondagse naam van de Elisabethzaal: http://www.fccc.be (onder het knopje "info" rechtsonder).
Maandag 6 maart, 20u00 , Holland Casinozaal, Chassé Theater, Breda (NL)
Meer details op onze zaalpagina.
Uitverkocht
Entree: Rang 1: € 57,- / Rang 2: € 54,- / Rang 3: € 47,-. Exclusief consumptie en garderobe.
Met een Chassé Theater Pas is dat respectievelijk: € 51,30 / 48,60 en € 42,30, maar deze reductieprijzen worden niet meer vernoemd op de website van Chassé en kunnen waarschijnlijk niet online geboekt worden.
Entree: Rang 1: € 59,- en Rang 2: € 56,-. In principe is de zaal volzet (situatie op 01.03.2006), u kan desgewenst nog bellen naar de kassa voor eventuele vrijgekomen plaatsen.
De losse kaartverkoop startte op 24 september 2005 om 16u30. Meer informatie op de website van het Orpheus Theater: http://www.orpheus.nl .
Maandag 13 maart, 20u15 , grote zaal, Het Concertgebouw, Amsterdam (NL)
Meer details op onze zaalpagina.
Volzet
Eerder stond op deze datum het concert in het Fortis Circustheater in Den Haag gepland, maar dat optreden is verschoven naar donderdag 9 maart (zie hoger).
Info: http://www.concertgebouw.nl . Kaarten kunnen echter pas drie maanden vóór ieder concert online gekocht worden. Voor andere reserveermogelijkheden zie onze zaalpagina of de website van het concertgebouw.
De zaal is in principe uitverkocht . Neem contact op met de zaal voor eventueel vrijgekomen plaatsen of niet-afgehaalde reserveringen.
Dinsdag 14 maart, 20u00, New Luxor Theater, Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam (NL)
Uitverkocht
Entreekaarten: € 59,- / € 54,- / € 49,- en € 39,-. Via Internet bestellen is niet meer mogelijk (situatie op 11.02.2006), u kan desgewenst bellen voor meer informatie.
Dit zijn voorlopig de enige concerten van Palio-Paréa in onze contreien wat deze maand betreft. Voor begin maart stonden een aantal optredens en een tv-opname in Griekenland gepland maar die zijn uitgesteld.
Dinsdag 14 maart, 19u30, CC Abtswoude, Aart van der Leeuwlaan 332, 2624 LJ Delft (NL)
Het concert duurt tot 21u30. Het kadert in een reeks muziek- zang- en dansoptredens uit alle windstreken. De reeks heet Wereldmuziek! en stelt elke tweede dinsdagavond van de maand een andere streek of land centraal.
Let op: het aanvangsuur van dit concert is vervroegd, eerst was 20u gezegd.
Toegang: € 6,-. Reserveren kan vanaf een week voor de voorstelling, aan de receptie op het hogervermelde adres, of op telefoonnummer: 015-888.25.00.
Het bekende oratorium Canto General van Mikis Theodorakis, op gedichten van Nobelprijswinnaar Literatuur Pablo Neruda, wordt in Bozar uitgevoerd door een aantal koren en een instrumentaal ensemble van eigen bodem.
De uitvoerders zijn:
Le Choeur Symphonique de Namur/Het Symfonisch Koor van Namen
Le Choeur Polyphonia de Bruxelles/Het Brussels Polyphonia Koor
Le Grand Choeur de la Régionale "A Coeur Joie" de Bruxelles. "A Coeur Joie" is een federatie die de koren van Franstalig België verenigt. Aan dit concert nemen verschillende leden van Brusselse koren deel.
Een instrumentaal ensemble met onder meer Les Percussions du Luxembour
Zij staan onder leiding van Denis Menier.
Dit project wordt gerealiseerd in samenwerking met asbl Le Pivot, een vzw die zich inzet voor kansarmen in bepaalde Brusselse wijken.
Over het tot stand komen van 'Canto General' leest u meer op onze oktober 2004 pagina.
Praktische gegevens
Dinsdag 21 maart, 20u00 , Henry le Boeufzaal, PSK (Bozar), Brussel (B)
Meer details op onze zaalpagina.
Er zijn vier prijscategorieën: € 50,- / € 35,- / € 25,- en € 18,-
De workshops van Michiel Koperdraat zijn langzamerhand een vaste waarde aan het worden.
Deze workshop is eerder aan de korte kant, maar hij is dan ook bedoeld als voorproefje op een tiendaagse workshop die in juli a.s. in Griekenland zelf gehouden wordt en ook voor beginners geschikt is.
Behalve de workshop Griekse muziek is er dezelfde dag nog een workshop iconen schilderen, volgens hetzelfde principe.
Beide worden georganiseerd in het kader van de informatiedag die het Cursuscentrum voor Griekse cultuur en theater in Griekenland, Karidiès, inricht om hun cursusaanbod van dit jaar meer bekendheid te geven. Meer informatie op hun website http://www.karidies.com .
Michiel Koperdraat organiseert zelf trouwens ook een tiendaagse cursus juni a.s., die vindt plaats op Kreta en richt zich meer op gevorderden. Meer informatie op de website van zijn groep Ano Kato: http://www.anokato.nl .
Praktische gegevens
Zondag 19 maart, van 14u30 tot 16u30, Gemeenschapshuis "Anagennisi", Grote zaal, Weerdsingel W.Z. 20, Utrecht (NL)
AFGELAST !
De kosten voor deelname aan deze kennismakingsworkshop bedragen € 20,-
Over de zangeres Vivi Armeni weten we alleen dat haar voornaam voluit Paraskevi is en dat ze er goed uitziet. Volgens de organisatoren is ze "een flamboyante verschijning" en heeft ze een "passionele stem". Ze zou ook regelmatig optreden in "L'Olympe" in Parijs, en dat is wel een referentie want dat is een Grieks restaurant-cabaret dat tot de oudste en meest bekende etablissementen van zijn soort behoort. Nogal wat belangrijke Griekse personaliteiten zijn er een hapje komen eten als ze in Parijs op bezoek waren, erg slecht zal het er wel niet zijn.
Dimitris Mastrogioglou werd geboren in 1962. Hij speelt al bouzouki van toen hij acht was, en op zijn dertiende stond hij voor het eerst op de planken, tijdens een benefietconcert voor Cyprus in 1975, naar aanleiding van de Turkse inval op het eiland . Tot 1990 studeerde hij aan het conservatorium van Athene en behaalde er verschillende diploma's. Tussendoor speelde hij samen met vele grote Griekse sterren, onder meer Sotiria Bellou en Marios Tokas . Hij vergezelde hen op hun tournees en zo heeft hij een flink stuk van Europa, het Midden-Oosten en Australië gezien. Later kwam hij naar Parijs en ook daar studeerde hij muziek en nam hij deel aan concerten. Zo zat hij bijvoorbeeld in het orkest van Sakis Rouvas toen die in 2002 in de Olympia optrad. (Sakis Rouvas is de zanger die Griekenland vertegenwoordigde op het Eurovisie Songfestival 2004, met het liedje "Shake it".)
Ook Danis Pantazis heeft een gedegen theoretische bagage op zak. Hij heeft trouwens twintig jaar les gegeven aan het Orfeas conservatorium in Piraeus. Eind van de jaren negentig kwam ook hij naar Parijs waar hij verder lesgaf in onder meer muziektheorie en notenleer. Je kan bij hem ook bouzouki , baglamas , tzouras en gitaar leren spelen. Ook hij treedt regelmatig op in l'Olympe. Hij is mede-oprichter van de vereniging Moreas, die de Griekse muziek wat meer bekend wil maken in Frankrijk.